Endüstriyel mutfaklarda güvenlik ve verimlilik,

Mutfak birçok işletmenin kalbidir. Burada yapılan hatalar tüm işletmeyi etkiler. Mekân olarak ne kadar güzel bir restoranınız ya da oteliniz olursa olsun mutfak ekibiniz de sorun varsa müşterileriniz sizden memnun kalmayarak işletmenize uğramazlar. Bundan dolayı işletmenizde mutfağınızın güvenli ve verimli olması gerekmektedir. Bu konuda San Jamar yenilikçi ve kaliteli mutfak ve bar ürünleri sunarak müşterilerinizin memnuniyetini üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır.

Bir işletmenin mutfağında güvenlik çok önemlidir. İş kazalarında yaralanma ve yanıkların büyük bölümü mutfaklarda gerçekleşmektedir.  Personellerinizin güvenliği her zaman düşünen San Jamar mutfak güvenliği için yüksek korumalı eldivenler, önlükler, karton ve ambalaj kesiklerine karşı karton açıcılar üretmektedir.

Güvenliğin yanında mutfağınızın verimliliği de yüksek olmak zorundadır. Çünkü zamanında, kaliteli ve hijyenik ürün ortaya çıkaramazsanız verimliliğiniz düşük demektir ve bu size para ve zaman kaybettirir.  Yine bu alanda da sizlere en iyiyi sunan San Jamar havlu dispenserlerinden , gıda taşıma ve saklama kaplarına, hijyen ve temizlik araçlarında ölçü aletlerine yüzlerce ürün ile hizmetinizdedir.

Mutfak verimliliği için bunun dışında 9 Madde daha sayabiliriz.

  1. İşletmenin ihtiyaçlarına göre mutfak tasarımın yapılması.
  2. Mevcut alanın en iyi şekilde planlanması
  3. Doğru dağıtım şemasını oturtma ürün, personel, malzemelerin giriş ve çıkış noktalarının tespiti.
  4. Mutfağınız için gerekli işinizi kolaylaştıracak doğru makinalarının kullanılması.
  5. Yüksek verim için doğru alet ve materyallerin seçilmesi.
  6. Mutfağın bölümlerini iyi seçerek aynı işi yapan bölümleri yan yana koyarak hem ürün üretiminde hem de temizlikten zaman kazanırsınız.
  7. Mutfakların belki de en önemli gereksinimi temizlik ve hijyendir. Bu konuda çok dikkat edilmelidir.
  8. Uygun ve Verimli Teknoloji Kullanımı. Mutfaklarımızda özellikle enerji ihtiyacının çok olduğu makine ve araçlarda imkan varsa A++ tipi verimli cihazlar tercih edilmeli, Viyo Kızartma Yağı filtresi gibi tekrar kullanılan ürünlerden maksimum kapasitede yararlanmayı sağlanmalıdır.
  9. Çevre ve Doğa Dostu Olmak. Artık Anladık ki Dünyadan başka bir yaşam kaynağımız yok ve ona iyi bakmamız lazım. Özellikle 21. Yüz yılda çevre ve doğayı korumanın önemini daha iyi anladık. Bizde verimliliği sağlamak adına çöplerimizi poşetlerde saklamayı, atık yağ, sıvılar ve ambalaj atıklarının geri dönüşümde değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir